Výhody a uplatnění pergoly

Původní poslání pergoly bylo coby sloužící pevná konstrukce pro popínavé druhy rostlin. Tím se tak jednalo zejména jen o okrasný zahradní prvek. V současné době a je to tak již několik let, se jedná o architektonický element. Čím dál častěji jsou vidět pergoly v mnoha zahradách.
dřevěná pergola.jpg
Jejich mnohostranné a efektivní využití je nejčastějším důvodem pro pořízení. Vybírat můžete mezi pevnou či pohyblivou konstrukcí. Stejně tak samozřejmostí je potenciální elektrické ovládání. V rámci střešního neboli horního zakrytí dochází zejména k ochraně před deštěm a sluncem. Boční zakrytí poskytne ochranu před větrem. Tímto tak máte záruku maximální záštity před nevlídným počasím. Stejně tak i zaručenou ochranu před slunečními paprsky a intenzitou slunečního záření.
zahradní nábytek a pergola.jpg

Dostupnost pro každého

Nejedná se o nic výjimečného či nedostupného. Naopak se jedná o efektivní přístřešek, kdy tak můžete trávit mnohem více času venku. Vzhledem k ochraně před špatným počasím, si tak lze užívat dny posezením venku s přáteli či rodinou. A to za každého počasí! Stejně tak se jedná i o efektivní místo pro práci, kdy sluneční paprsky nejsou rušivým elementem.

V rámci rozměru a velikosti si lze i vybavit dle svých představ a možností. Nejčastejší variantou je vybavení různými druhy posezení, rovněž i vybavenost v podobě závěsných houpaček, osvětlení apod. V letních měsících většinou nechybí ani gril coby součást vybavení.

Ideální řešení i pro děti, které si tak mohou užít pobyt venku a hraní si za deštivého počasí. Stejně tak se nemusí jen jednat o zastřešení posezení, ale lze použít na zastřešení terasy, využívat coby otevřenou garáž, alternativní přístřešek pro bazén apod.

Adekvátní řešení pro ty, kdo bydlí v řadových domech, kdy je minimum soukromí před sousedy. Není nic snadnějšího, že si tímto vytvořit potřebné soukromí i za pomoci popínavých rostlin.